Finanse

Jak znaleźć dobry kredyt hipoteczny?

Szykując się do zakupu domu lub mieszkania zaczynamy się także rozglądać za dobrym kredytem hipotecznym. Często nasza wiedza na temat tego produktu jest znikoma więc przeglądając oferty różnych banków zamiast zdobywania wiedzy w naszej głowie rodzi się mętlik. Nie znając podstawowych pojęć i zasad działania kredytu hipotecznego może się okazać, że wybierzemy najgorszą z możliwych ofert. W tak ważnym temacie warto skorzystać z porad osób doświadczonych w branży.

Skarbnica wiedzy

Wiele osób kupując swoją pierwszą nieruchomość nie wie jak wygląda cały ten proces i na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę. Na każdym etapie dowiadujemy się nowych rzeczy i gubimy się w tych wszystkich informacjach. Dlatego biuro pośrednictwa kredytowego warto odwiedzić już na wstępnym etapie poszukiwania nieruchomości. Doradca kredytowy, który każdego dnia zajmuje się takimi sprawami wyjaśni nam jak przebiega cały proces związany nie tylko z samym kredytem hipotecznym, ale także wyjaśni jak krok po kroku wygląda transakcja kupna mieszkania i na co należy uważać.

Bogata oferta kredytów

Doradca kredytowy po udzieleniu nam wszystkich informacji i zebraniu wiadomości od nas będzie mógł przeprowadzić symulację, która pokaże, w jakim banku i na jakich warunkach będziemy mogli się starać o kredyt hipoteczny. Klienci z dobrą zdolnością kredytową będą mogli złożyć wnioski do każdego banku. W przypadku osób, które mają niską zdolność lub pobierają dochody z nietypowych źródeł, nieakceptowanych przez niektóre banki, będą miały gotową odpowiedź, gdzie w ogóle będą mogli dostać kredyt. Oszczędzi im to chodzenia po wszystkich możliwych bankach.

Z dostępnych ofert doradca kredytowy może nam porównać ich koszty, zarówno marżę, prowizję a także wymagany wkład własny. Specjalista zwróci też naszą uwagą na obowiązkowe ubezpieczenia, możliwości wcześniejszej spłaty i ewentualnej prowizji z tego tytułu, a także na koszty dodatkowych usług jak konto czy karta w danym banku. Kiedy wybierzemy już właściwą dla nas ofertę, doradca kredytowy może złożyć wnioski do kilku jednocześnie. W razie odmowy któregoś banku zawsze pozostają nam inne opcje.

Pośrednik między klientem a bankiem

Kiedy otrzymamy już decyzję i wybierzemy bank, w którym chcemy podpisać umowę to doradca kredytowy umawia nas na spotkanie. Bardzo często sam również bierze w nim udział, żeby na bieżąco tłumaczyć klientom, jakie dokumenty podpisują. Wielu doświadczonych doradców zna dobrze pracowników banku, dlatego umawia nas z osobami kompetentnymi, które również poinstruują nas jeszcze raz jak wygląda cała procedura kredytu hipotecznego. Doradca jest naszym pośrednikiem w kontaktach z bankiem i gdy brakuje jakichś dokumentów to on pomaga nam je zdobyć. Zazwyczaj lista ta jest już zamknięta na początku, gdyż zawsze to są powtarzalne dokumenty: zaświadczenia o zarobkach, wyciągi z konta czy wypisy z Księgi Wieczystej. Za usługi doradcy oczywiście nic nie płacimy, to banki udzielają mu prowizję.

Pomoc przy zakupie nieruchomości

Bardzo często od doradcy uzyskamy informację, w jaki sposób podpisać umowę przedwstępną i na co zwrócić uwagę. Wszystko też na pewno przebiegnie sprawnie, gdyż najczęściej wstrzymuje nas oczekiwanie na udzielenie kredytu hipotecznego. Doradcy często pomagają się także umówić z notariuszem, po podpisaniu umowy kredytowej możemy się udać, by sporządzić akt notarialny. A z takim aktem wracamy do banku, by można było rozpocząć procedurę wypłaty kredytu. Wszystkie te kroki, dzięki pomocy doradcy będą dużo łatwiejsze.

Więcej informacji

Wejdź na stronę https://optymalnykredyt.pl/ i sprawdź ofertę usług doradców kredytowych