Uncategorized

Mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Interesuje Was ta kwestia już od dłuższego czasu? Jakie mieszkania kupić? Z rynku pierwotnego, a może z wtórnego? Czym charakteryzują się poszczególne warianty? Jakie aspekty należy koniecznie brać pod swoją uwagę, aby nie popełnić tutaj najmniejszego nawet błędu?

Czym cechują się nowe nieruchomości?

Badania pokazują, że najwięcej ludzi decyduje się na nieruchomości z rynku pierwotnego. Przedstawimy wszystkie zalety oraz wady takiej właśnie opcji. Przede wszystkim nowe mieszkania zostały wybudowane w oparciu o nowoczesne materiały, sprawdzone technologie. Szczególnie, jeśli postawicie na zweryfikowanego i pozytywnie ocenianego dewelopera. Takie podmioty nie oszczędzają bowiem na zastosowanych komponentach. W takich mieszkaniach wszystko może być od samego początku urządzane po swojemu. Dla wielu osób ważne jest to, że nieruchomości z rynku pierwotnego powstają w bardzo nowoczesnych blokach. Klienci zazwyczaj mają do dyspozycji balkon, piwnicę, swoje miejsce parkingowe itp. Rzecz jasna nie brakuje też windy, co jest szczególnie istotne w dużych konstrukcjach budowlanych. Przeważnie nieruchomości z rynku pierwotnego są położone blisko terenów zielonych. Nie brakuje zatem miejsca do odpoczynku, spacerowania z pociechami itp. Jakie są największe wady? Przede wszystkim chodzi o koszty. Ceny za takie nieruchomości są większe w porównaniu do rynku wtórnego. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę jeszcze inne wydatki. W tym momencie chodzi nam o wykończenie, urządzenie, zakup sprzętu RTV, AGD itp.

https://pozyczpodzastaw.pl/

Charakterystyka mieszkań z rynku wtórnego

Czym natomiast charakteryzują się nieruchomości, które już miały minimum jednego właściciela? Na plus na pewno trzeba zaliczyć warunki finansowe. Chodzi o to, że ceny za metr kwadratowy – w porównaniu do nieruchomości z rynku pierwotnego – są rzecz jasna mniejsze. Często jest tak, że do takich mieszkań można od razu się wprowadzać. Nie brakuje bowiem mebli, sprzętu RTV, AGD itp. Stare kamienice powstawały w centrach danych dzielnic. W związku z tym nieruchomości z rynku wtórnego są zazwyczaj bardzo dogodnie położone. Jakie są najważniejsze minusy? Tych niestety również nie brakuje. Na pewno nie można liczyć na to uczucie nowości, świeżości… Często też należy mieć na uwadze ewentualne remonty. Z jednej strony nierzadko byli właściciele dostawiają meble, urządzenia różnego typu. Druga strona medalu jest taka, że zazwyczaj są one mało atrakcyjne pod względem wizualnym, często naruszone przez ząb czasu itp. W pewnym sensie trzeba przyjąć narzuconą aranżację przez byłych właścicieli. Szczególnie, że wymiana wszystkiego na nowe mogłaby być bardzo kosztowna.

Jakie aspekty brać pod uwagę podejmując finalne decyzje?

Z powyższych akapitów bardzo dokładnie widać, że decyzja nie jest łatwa. Należy brać pod uwagę między innymi kwestie finansowe, a także lokalizację. Jeśli decydujecie się na tańsze nieruchomości z rynku wtórnego, to pamiętajcie o tym, aby wszystko dokładnie sprawdzić przed podpisaniem umowy. Po to, aby nie okazało się, że wysokie będą koszty remontu…