Marketing

Prezentacje multimedialne w Macu?

Steve Jobs słynął ze swoich wystąpień publicznych i prezentacji składających się z kluczowych słów. To było coś, z czego się chlubił i użył jako potężnego narzędzia. Nie mógł zapomnieć o użytkownikach korzystających z jego produktów i wyszedł im naprzeciw z ciekawym rozwiązaniem.

Prezentacje multimedialne w Macu?

Tak!

Z pomocą przychodzi Keynote, czyli aplikacja do tworzenia prezentacji opracowana jako część pakietu produkcyjnego iWork firmy Apple Inc. Najnowsza ważna aktualizacja została wydana w kwietniu 2018 r. W dniu 27 stycznia 2010 r. Firma Apple ogłosiła nową wersję programu Keynote dla iPada z całkowicie nowym interfejsem dotykowym.

Funkcje

  • Motywy, które pozwalają użytkownikowi zachować spójność kolorów i czcionek w całej prezentacji, w tym wykresy i tabele.
  • Obsługiwane przez OpenGL przejścia slajdów.
  • Możliwość wyświetlania prezentacji na ekranie i nadal widzieć pulpit lub notatki z ekranu swojego laptopa lub prezentera.  Dokładniej mówiąc, podczas odtwarzania prezentacji na oddzielnym wyświetlaczu, prezentacja jest odtwarzana na podłączonym wyświetlaczu, a na ekranie komputera wyświetlany jest ekran prezentera. Możesz ustawić wyświetlacz prezentera, aby wyświetlał dowolną kombinację slajdów, notatek, zegara i minutnika, aby ułatwić prezentację.
  • Eksportowanie do plików PDF, QuickTime, JPEG, TIFF, PNG, HTML (z obrazami JPEG) i PowerPoint. Keynote wykorzystuje również pliki .key (pliki prezentacji) i .kth (pliki motywów) oparte na formacie XML.
  • Obsługa wszystkich formatów wideo QuickTime (w tym MPEG-2 i DV) w pokazach slajdów.
  • Kompatybilność z Apple Remote i zdalną aplikacją Keynote dla iPhone’a, iPada i iPoda touch.

Jak zrobić prezentację w Keynote?

Aby utworzyć prezentację Keynote, najpierw wybierz gotowy motyw. Każdy z nich zawiera obrazy zastępcze i tekst stylizowany na nagłówki i treść. Aby dodać własne treści, zastępujesz treść zastępczą własną. Proste? Wykorzystywanie dodatkowych funkcji jest proste i intuicyjne, dzięki łatwemu interface’owi. Tak samo należy postępować w przypadku tworzenia prezentacji na iPadzie.

W oknie wyboru kompozycji przewiń, aby znaleźć typ prezentacji, którą chcesz wykorzystać, a następnie kliknij dwukrotnie motyw, aby go otworzyć. Aby użyć innego układu dla pierwszego slajdu, kliknij przycisk Zmień na pasku bocznym po prawej stronie, a następnie wybierz inny układ. Na stronie internetowej producenta czytamy dalej Jeśli na Macu skonfigurowana jest usługa iCloud Drive, Keynote domyślnie zachowuje prezentację na iCloud Drive. W dowolnym momencie możesz zmienić nazwę prezentacji lub zmienić miejsce, w którym jest zachowana.

Warto dodać, że Apple ma szeroko rozbudowany system wspierania użytkowników. W internecie można znaleźć odpowiedź na każdy pojawiąjący się problem, a jeżeli nie, serwis z pewnością go rozwiąże. Istnieje również mnóstwo dodatkowych poradników i wskazówek, jak stworzyć idealną prezentację. Wszystko pojawia się również w formie tekstu, ale i filmów. Korzystanie z aplikacji Keynote jest przyjemne i łatwe.