Firma

Profesjonalna odzież ochronna

W sklepie z odzieżą ochronną pracownik może się ubrać od stóp do głów. Są tam modele profesjonalnego obuwia, dostosowanego do różnych warunków pracy. Do tego spodnie, koszulki, bluzy, kurtki i nakrycia głowy. Producenci już dawno dostrzegli odmienne wymagania przedstawicieli poszczególnych branż. Ich oferta odpowiada temu niejednorodnemu zapotrzebowaniu. Warto z niej korzystać, by w pracy czuć się komfortowo i zadbać o swoje zdrowie.

Ochrona ciała dzięki profesjonalnej odzieży

Najczęstsze zagrożenia dla pracowników? Zależą od warunków wykonywania obowiązków, typowych konkretnym branżom. Osoby pracujące na budowie są narażone na chłód, bywa że pracę utrudnia im intensywny deszcz. W takim przypadku rozwiązaniem jest wodoodporna, nieprzepuszczająca wiatru odzież ochronna. W wersji zimowej jest ona często ocieplana polarem, natomiast latem najchętniej noszone są ubrania z tkanin termoaktywnych. Swobodny przepływ powietrza oraz odprowadzanie wilgoci zwiększają komfort pracy, przy okazji niwelując ryzyko przegrzania organizmu. Spawaczom polecane są natomiast ubrania, ewentualnie ochronne fartuchy i rękawy, dzięki którym niestraszne będą im odpryski gorącego metalu. Do wykonania takiej odzieży ochronnej najczęściej wykorzystuje się materiały naturalne. Skóra bydlęca zapewnia tu najlepszą ochronę. Jest miła w dotyku i nie powoduje podrażnień, dzięki czemu wielogodzinne wykonywanie obowiązków jest znacznie przyjemniejsze.

Estetyczna odzież ochronna w różnych wydaniach

W niektórych zawodach można sobie pozwolić na większą swobodę kolorystyczną noszonej na co dzień odzieży. Wielu pracodawców wybiera wielobarwną odzież ochronną dla swoich podwładnych, licząc że w takich ubraniach będzie im się lepiej pracowało. Jednak w placówkach medycznych, a także w laboratoriach, dopuszczalna jest w zasadzie tylko odzież w kolorze białym. To swoisty znak rozpoznawczy personelu w takich miejscach. Nie oznacza to jednak, że każdy musi się tam nosić identycznie. Do wyboru są chociażby różne modele obuwia i dodatków, takich jak na przykład fartuchy. Paniom polecane są nieco bardziej wycięte modele, panowie lubią natomiast luźne kroje. Zwłaszcza gdy ma się do ukrycia kilka zbędnych kilogramów. Z pomocą profesjonalnej odzieży ochronnej nie tylko chroni się zdrowie pracowników, jej zasadniczym przeznaczeniem pozostaje również dbanie o komfort i dobre samopoczucie użytkownika. To ważne w utrzymaniu poczucia dobrostanu i ochronie zdrowia psychofizycznego podwładnych.

Jak widać, odzież ochronna to kategoria produktów, dopracowywanych pod wieloma względami. Mają nie tylko spełniać funkcje stricte praktyczne, powinny wpisywać się także w tworzenie komfortowych warunków pracy. Jeżeli za wybór ubrań roboczych odpowiada pracodawca, warto porozmawiać z nim o swoich oczekiwaniach. W niektórych sytuacjach pracownicy sami wybierają odzież ochronną. Przed dokonaniem zakupu, należy wówczas zapoznać się ze szczegółowymi wymogami, dotyczącymi bezpieczeństwa w danym miejscu pracy.

Więcej informacji

BHP nawigator logo

Więcej informacji dot. profesjonalnej odzieży roboczej znajdziesz na stronie bhpnawigator.com.pl – sprawdź asortyment.