Finanse

Wirtualne biuro – prestiżowy adres firmy

Wirtualne biura stanowią doskonałą alternatywę dla pomieszczeń mieszkalnych, kiedy nasza firma nie dysponuje biurem lub lokalem i nie chcemy rejestrować działalności w miejscu naszego zamieszkania. Kiedy stajemy przed decyzją o otworzeniu własnej działalności, musimy zmierzyć się z ilością niezbędnych formalności, do których należy również określenie ulokowania firmy. W przypadku, kiedy wynajęcie lokalu na potrzeby naszej działalności nie odpowiada zakresowi naszych funduszy lub na dłuższą metę wydaje się nieopłacalne – możemy skorzystać z oferty biura wirtualnego. Koszty, jakie poniesiemy w wyniku dzierżawy adresu są kilkakrotnie lub nawet kilkanaście razy mniejsze niż w przypadku opłacania czynszu za wynajmowany lokal.

Prawo reguluje kwestię prowadzenia własnej działalności, między innymi obowiązkiem podania adresu i wskazania tytułu prawnego do siedziby przedsiębiorstwa. Istnieje możliwość podpięcia firmy pod adres zamieszkania, jednakże nie będzie on atrakcyjny dla potencjalnych klientów. Z kolei wynajem własnego biura wiąże się wysokimi kosztami, których początkujący przedsiębiorca może nie udźwignąć na samym starcie działalności.

Jak działa biuro wirtualne?

Zakres usług, jakie oferuje firma zajmująca się wynajmem adresu jest bardzo szeroki. Począwszy od kluczowej kwestii – udzielania adresu w atrakcyjnej dla klientów lokalizacji, po wynajem sal konferencyjnych i szkoleniowych oraz obsługę korespondencji firmowej. To tylko niektóre z usług, z jakich możemy skorzystać podpisując umowę z firmą oferującą dzierżawę wirtualnego adresu. Należy do nich również zdecydowane zwiększenie prestiżu wizerunku firmy. Z prostego powodu – wirtualne biura najczęściej są umiejscowione w kluczowych dla rynku miastach i mają swoje siedziby w biurowcach wysokiej klasy. Klient, który wyszukuje adres naszej firmy i zapoznaje się z jej ofertą widzi, że firma jest w pełni profesjonalna i jest kluczowym elementem danego rynku. Podniesienie prestiżu w oczach potencjalnych klientów może zadecydować o podjęciu przez nich decyzji o skorzystaniu z naszych usług. Więcej dowiesz się na stronie: https://wirtualne-biuro.eu – sprawdź.

Zakres usług wirtualnego biura i opłaty

W przypadku kiedy klient będzie chciał uzyskać więcej informacji o naszej firmie osobiście, możemy zarezerwować salę konferencyjną na określony czas i udać się na spotkanie. Wirtualne biuro jest o tyle wygodne, że poczta i wszelkie dokumenty zostają sortowane i odsyłane na nasz adres zamieszkania lub mamy możliwość odebrania ich osobiście. Do wielkich zalet wirtualnego biura należą również koszty, jakie ponosimy za dzierżawę adresu. Zostało już wcześniej wspomniane, że są one kilkukrotnie niższe niż w przypadku wynajmu biura i mają postać abonamentu, w ramach którego firma udostępniająca adres świadczy konkretny zakres usług. Wybierając podstawową opcję i najniższe koszty – otrzymujemy standardowy pakiet usług, który obejmuje adres, sortowanie poczty lub nawet dostarczanie jej na nasz adres. Kiedy wybierzemy wyższy abonament, możemy skorzystać z wynajmu sali, otrzymać tabliczkę z nazwą naszej firmy, która będzie mieściła się w biurowcu czy nawet umożliwia organizację bankietów.